Jestem psychoterapeutką Gestalt.
Mogę Ci pomóc odnaleźć własną drogę rozwoju.

Joanna Majda-Kostrz

Jak dbać o rozwój osobisty?

Każdy kolejny dzień to nowa szansa na to, żeby stać się lepszą wersją siebie. I nie są to jedynie puste słowa. Dzięki wysiłkom, jakie podejmujemy możemy rozwijać się i czerpać więcej radości z życia. Jednak jak zadbać o swój rozwój osobisty? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Co zrobić, żeby się rozwinąć?

Rozwój osobisty to proces ciągły, który może dotyczyć każdej płaszczyzny naszego życia. Oto kilka sposobów, które warto wykorzystać:

  • podróżowanie, uczenie się o sobie samych i o innych, nabywanie przekonania, że świat jest różnorodny i pełen odmienności,
  • podejmowanie wyzwań, stawianie małych kroków w stronę sytuacji, które nas przerażają,
  • planowanie, a następnie działanie zgodnie z planem – przekształcanie marzeń w cele, a następnie w osiągnięcia, 
  • uczenie się od innych, wciąganie wniosków dla siebie, przyswajanie sobie nowych punktów widzenia,
  • rozwijanie pasji, poświęcanie czasu na to, co sprawia, że czujemy radość.

Psychoterapia a rozwój osobisty

Ważnym elementem rozwoju osobistego jest również wsłuchiwanie się w samego siebie, poznawanie mocnych i słabych stron i określenie tego, na czym tak naprawdę zależy nam w życiu.

W samorozwoju dużą pomocą jest terapia psychologiczna. Takie wsparcie jest przewidziane nie tylko dla osób zmagających się z depresją, stanami lękowymi i zaburzeniami nastroju, ale dla każdego, kto chce zadbać o swoje wewnętrzne “ja”. To pomoc, która jest nieoceniona w rozwijaniu swojego charakteru, inteligencji emocjonalnej i wiedzy o samym sobie.

Jeśli więc chcesz zmienić swoje życie, zrozumieć swoje emocje i wyznaczyć sobie nowe cele, zachęcam Cię do sprawdzenia mojej oferty – psycholog Zawiercie. Znajdziesz w niej zarówno warsztaty grupowe, jak i sesje dedykowane dla pojedynczych osób. Nie czekaj, weź życie w swoje ręce.