Jestem psychoterapeutką Gestalt.
Mogę Ci pomóc odnaleźć własną drogę rozwoju.

Joanna Majda-Kostrz

Psychoterapeuta Joanna Majda-Kostrz

Joanna Majda-Kostrz prowadzi praktykę terapeutyczną w gabinetach psychoterapii w Zawierciu i Katowicach. Specjalizuje się w psychoterapii i rozwoju osobistym.  Jej wiedza, doświadczenie i empatia sprawiają, że doskonale współpracuje z osobami dorosłymi oraz młodzieżą. Uzyskała również niezbędne przygotowanie do prowadzenia psychoterapii par. Towarzyszy osobom, które są w kryzysie emocjonalnym i poszukują drogi do odnalezienia siebie i pełnego wykorzystania swoich możliwości. Wykazuje przy tym pełne zrozumienie dla zgłaszających się do niej pacjentów i zapewnia im profesjonalną pomoc psychologiczną.

Absolwentka Instytutu Terapii Gestalt w Krakowie

Joanna Majda-Kostrz jest certyfikowaną psychoterapeutką Gestalt. Wykształcenie w tym kierunku zdobyła w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie. Psychoterapeutka regularnie superwizuje się w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie oraz bierze udział w konferencjach i warsztatach organizowanych przez polskie i zagraniczne jednostki: PTPG, EAGT, IIPG, Łódzkie Centrum Gestalt, Szkolenia Gestalt. To pozwala jej pogłębiać wiedzę i doskonalić metody pracy zgodnie z najnowszymi standardami.

Trener rozwojowy, członek PTPG i EAGT

Pani Joanna jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt PTPG. Uzyskała Certyfikat Psychoterapeuty PTPG – dokument ten potwierdza standardy prowadzenia psychoterapii zgodnie z zasadami EAGT oraz standardami opracowanymi przez Polską Radę Psychoterapii.

Procedura certyfikacyjna PTPG jest zgodna z wytycznymi rozporządzenia Ministra Zdrowia z 2019 roku w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień. Certyfikat jest dokumentem, który potwierdza kompetencje kliniczne terapeuty oraz pozwala prowadzić terapię par i indywidualną w placówkach publicznych i niepublicznych także w ramach NFZ. Dokument zostaje wydany po zdaniu egzaminu zewnętrznego na wniosek Komisji ds. Akredytacji i Certyfikacji PTPG.

Joanna Majda-Kostrz jest również członkiem zwyczajnym EAGT (European Assocaction of Gestalt Therapy) i otrzymała European Certificate of Gestalt Psychotherapy – dokument potwierdzający ukończenie podyplomowego szkolenia zgodnego ze standardami EAGT. Dokument potwierdza, że terapeuta zakończył proces kształcenia ustawicznego. Ponadto dowodzi, że poddał się superwizji i uczestniczył w seminariach oraz warsztatach, na których uzyskał odpowiednie umiejętności praktyczne.

Kilka słów o sobie

Wierzę, że jesteśmy na tym świecie po to, aby się rozwijać i prawdziwie przeżyć swoje życie. Uwielbiam inspirować innych i siebie do zmian, wzrostu. Regularnie biorę udział w konferencjach i treningach rozwojowych dla psychoterapeutów. Z wielką przyjemnością poznaję nowe techniki pracy mojego zawodu, z których chętnie korzystam w gabinecie. Szczególnie fascynuje mnie mądrość ciała. Uczestniczę w wielu warsztatach rozwojowych pracy z ciałem prowadzonych między innymi metodą Lowena, Open Floor, 5 Rytmów, Life Art Process. Z tego względu do swojej praktyki zawodowej wprowadziłam m.in. terapię tańcem. Własny rozwój traktuję jako obowiązek psychoterapeuty. Gestalt nauczył mnie, że to, co czuję, jest ważne, a 5Rytmów pozwoliło mi czuć wolność i radość w wyrażaniu oraz realizowaniu swoich pragnień.

 

 

Jestem certyfikowaną psychoterapeutką Gestalt, prowadzę psychoterapię grupową i indywidualną oraz warsztaty rozwojowe. Kocham to, co robię. Wierzę, że jesteśmy na tym świecie po to, aby się rozwijać i kochać. Uwielbiam inspirować innych i siebie do zmian, wzrostu.

Od pięciu lat z namiętnością oddaję się pasji tańca metodą 5Rytmów według Gabrielle Roth. Gestalt nauczył mnie, że to, co czuję, jest ważne, a 5Rytmów pozwoliło mi czuć wolność i radość w wyrażaniu oraz realizowaniu swoich pragnień.