Jednym z naszych głównych zadań w terapii jest odszukanie prawdziwych źródeł twoich uczuć, zbadanie prawdziwych powodów twego cierpienia.

Irvin D. Yalom

Pomoc psychologiczna – warsztaty

Mój gabinet powstał z myślą o pomocy psychologicznej dla osób zmagających się z różnymi problemami takimi jak depresja, nerwica czy zaburzenia nastroju. Oferuję indywidualne spotkania w ramach terapii Gestalt dla osób dorosłych i młodzieży, które mają na celu pomoc w rozwiązaniu problemów emocjonalnych i przezwyciężeniu kryzysu psychicznego. Stosowana przeze mnie metoda polega na przywracaniu równowagi organizmu i uwalnianiu jego pełnego potencjału, co w efekcie umożliwia rozwój osobisty klientów. Oprócz indywidualnych sesji organizuję również warsztaty grupowe z użyciem technik pracy z ciałem.

Warsztat ma na celu zainspirowanie Cię do odnalezienia drogi do samego siebie. Tak często, w biegu naszego codziennego życia, gubimy to, co najistotniejsze – samych siebie. Czy czujesz się czasem jakbyś się zagubił?

Podczas warsztatu będziemy szukać tego, co zbliża nas do jedności z samym sobą, co nas dopełnia. Pozwól sobie, aby Twoje stopy zaprowadziły Cię tam, gdzie zmierzasz. Wytańcz swój powrotny taniec pewności siebie i akceptacji. Bądź swoim wojownikiem, który w wytrwałości podąża do celu. Wytrwałość to wielka zaleta, wytrwałość, to bycie w ruchu. Właśnie w ruchu doświadczysz jak przyjemnie jest znów wrócić do domu, który jest naszym ciałem.

Nasze ciało, jeśli tylko sobie na to pozwolimy, może być dla nas wskazówką, jak dać sobie w prezencie: CZUŁOŚĆ, AKCEPTACJĘ, WSPARCIE, RADOŚĆ, ZMYSŁOWOŚĆ, ODWAGĘ, WOLNOŚĆ. Ciało jest miejscem spotkania, w którym wszystkie tajemnicze siły naszego istnienia łączą się ze sobą i wyzwalają naszą życiową energię. Pozwól mu odzyskać swobodę i wdzięk.
W oparciu o psychoterapię Gestalt, pracę z ciałem i medytację poprzez taniec proponuję Ci warsztat, podczas którego będziesz eksplorował w ruchu swoją emocjonalność. Zaproszę Cię do tego, abyś pozwolił sobie poczuć to, co się w Tobie pojawi, wyraził te emocje i zrozumiał ich moc. Ugruntowanie i świadomość swego ciała pozwalają nam na odblokowanie emocji i wyrażanie ich w chwili, kiedy do nas przychodzą. Obudzić w sobie naturalną siłę życiową, która pozwala czuć, żyć, kochać, tańczyć, odważnie podążać w stronę tego, co nieznane w życiu. Będzie to głębokie zanurzenie w cokolwiek będzie chciało się wydarzyć w nas i między nami.

Informacje praktyczne:

Miejsce: Zakopane, ul. Sienkiewicza 27, GM nr2

Data: 18-20 wrzesień 2015

Godziny: piątek 18-21, sobota 10-18 (2 godz. przerwy na obiad), niedziela 10-13

Cena: warsztat 340 zł (bez wyżywienia)

przy wpłacie zaliczki do 15 listopada cena warsztatu 290 zł

Zaliczka: 50 zł na konto

 

Warsztat: Kreatywne zastosowanie eksperymentu w terapii Gestalt

Gestalt – Eksperyment – 5Rytmów®

Proponuję Ci spotkanie, celem którego jest rozbudzenie apetytu na bycie twórczym terapeutą Gestalt. Najpiękniejszą i jednocześnie najsubtelniejszą cechą, która wyróżnia psychoterapię Gestalt jest dar eksperymentowania. Warsztat ma na celu przypomnienie sobie szerokiego wachlarza technik gestaltowskich, zainspirowania i podzielenia się osobistymi doświadczeniami, a przede wszystkim wzmocnienie własnej mocy twórczej. Poszukamy istotnych różnic między technikami i eksperymentami. Spróbujemy odnaleźć w sobie klucz do „mocy” eksperymentu. Skupimy się na tym jak wzmocnić w sobie kreatywność.

W trakcie warsztatu zaproszę Cię do doświadczenia niektórych metod pracy z ciałem stosowanych w tańcu 5Rytmów według Gabrielle Roth. W wieku 7 lat Gabrielle Roth zobaczyła przez okno baletnicę tańczącą w szkole baletowej. I w tym momencie poczuła, że taniec jest jej powołaniem. Kiedy jako osoba dorosła, dowiedziała się, że z powodu kontuzji najprawdopodobniej nigdy już nie będzie mogła tańczyć, poczuła się zdruzgotana. Pojechała do Esalen, miejsca narodzin rozwoju osobistego. Tam, jak pisze w swej książce, ocalił ją Fritz Pearls. Zaprosił ją do uczenia tańca w grupach terapeutycznych. W Esalen Gabrielle stworzyła podwaliny pod swoją dynamiczną medytację w ruchu 5Rytmów – rytmów przepływających przez ciało człowieka. Rytm przepływu to kobieca, łagodna jakość, miękkie niekończące się ruchy, podążanie za stopami i szukanie kontaktu z ziemią, z korzeniami. Staccato to męska, ognista energia, wyrażanie siebie, jasne zdecydowane ruchy, stawianie granic. Chaos to rytm odpuszczenia kontroli, poddania się, puszczenia tego co niepotrzebne. To chaotyczne, nieprzewidywalne ruchy, fuzja żeńskiej i męskiej energii. Liryczny jest rytmem samorealizacji, to Twój autentyczny ruch, to taniec duszy. W stillnes – matce wszystkich rytmów, odnajdujemy mądrość, współodczuwanie i inspirację oraz doświadczamy jedności ze wszystkim co jest.

Podczas warsztatu chcę, żebyś poczuł falę, którą zaprowadzi Cię do Twojej potrzeby eksperymentowania – w pracy terapeuty i w życiu prywatnym. Czy tak naprawdę możemy rozdzielić te dwie strefy naszego życia? Według mnie, to kim jesteśmy na co dzień, warunkuje to, jakimi jesteśmy psychoterapeutami. Podziel się Twoim eksperymentem, który podczas warsztatu narodzi się w Tobie. Możesz o nim powiedzieć, możesz go pokazać, a możesz go poczuć i sięgnąć po to odkrycie w przyszłości wtedy, kiedy Ty będziesz chcieć. Proponuję ten warsztat, bo chcę, żebyśmy poczuli w sobie nową inspirację – Ty i ja.

Zapraszam Cię do ubrania się w sposób umożliwiający nieskrępowane poruszanie się.

V Konferencja Gestalt we Wrocławiu
Listopad 2015r

 

Terapia Gestalt Joanna Majda-Kostrz

ul. Wierzbowa 16/8, 42-400 Zawiercie

ING 35 1050 1214 1000 0090 6735 7039

Zapisy: majdakostrz@gmail.com, tel. 664 193 208

Złość...
Złość jest jak ogień, który rozpala Cię do działania, do stawiania granic, mówienia NIE.
Lęk...
Lęk jest oparty na  instynktach samozachowawczych, jest  potrzebny do ćwiczenia uważności. Lęk zawiera w sobie niesamowitą siłę. Nie pozwól mu się sparaliżować, uwolnij w sobie odwagę.  Przecież pragniemy żyć, a nie tylko przetrwać.
Smutek...
Pozwól, aby smutek, tak jak deszcz, obmył to, co potrzebuje oczyszczenia. Smutek uwalnia Cię od jakiejś straty. Pozwala poczuć to co straciłeś, pozwala temu odejść.
Radość...
Radość to wolność. Uwolnij się od powstrzymywania się przed odczuwaniem lęku, smutku i złości. Pozwalając sobie na to, aby wszystkie uczucia swobodnie przez Ciebie przepływały, zapewniasz sobie witalność i dziecięcą swobodę cieszenia się z tego co jest, tu i teraz.
Empatia...
Empatia, współodczuwanie jest darem jaki możesz dać innym, światu i sobie. Twoja historia nie jest tylko o Tobie, jest o nas, o wszystkim co dzieje się wokół. Otwiera serce, uwalnia miłość, miłość do siebie, do innych, do świata. Tworzy jedność ze wszystkim, co jest wokół nas.