Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.

Mahatma Gandhi

Psychoterapia Gestalt

W moim gabinecie zajmuję się profesjonalną pomocą psychologiczną dla osób w różnym wieku. Prowadzę psychoterapie Gestalt w formie indywidualnej i grupowej, a także psychoterapie dla par oraz konsultacje dla rodziców.

Konsultacja psychologiczna

Konsultacja psychologiczna ma charakter przygotowawczy. Jej zadaniem jest wstępna identyfikacja problemu. Zazwyczaj pacjent musi w tym celu odbyć od jednego do trzech spotkań z psychoterapeutą. Konsultacje nie mają charakteru wywiadu z określoną liczbą pytań, lecz przybierają raczej formę rozmowy. Podczas niej terapeuta może lepiej poznać pacjenta, dowiedzieć się co ten chciałby w sobie zmienić i jakie są jego oczekiwania wobec terapii. Dzięki temu terapeuta uzyskuje cenne informacje, które następnie może wykorzystać w celu stworzenia propozycji terapii. Przedstawia opcje (terapię indywidualną lub grupową), dokładnie objaśnia charakter i przebieg terapii. W uzasadnionych przypadkach może również skierować pacjenta na wizytę u innego specjalisty. Czas trwania konsultacji w moim gabinecie psychoterapii wynosi 50 minut. Zależnie od potrzeb pacjenta może mieć ona na celu przygotowanie do właściwej terapii, jak również przybrać formę doradztwa psychologicznego lub psychoedukacyjnego.

Psychoterapia indywidualna

Psychoterapia indywidualna z użyciem metody Gestalt składa się z kilku etapów. Po dokonaniu wstępnego rozpoznania problemu i zaakceptowaniu przez pacjenta formy terapii następuje seria spotkań z psychoterapeutą. Optymalną sytuacją jest, kiedy odbywają się one ze stałą częstotliwością – najlepiej raz w tygodniu o tej samej godzinie. Proces terapeutyczny ma na celu pomoc pacjentowi w dotarciu do zablokowanych uczuć i emocji, a tym samym lepsze zrozumienie siebie i w efekcie rozwiązanie trapiących go problemów. Odbywa się to poprzez rozmowy, jakie terapeuta prowadzi z pacjentem na temat różnych aspektów jego życia. Czas trwania terapii jest zależny od wielu kwestii, dlatego może trwać od kilku do kilkudziesięciu miesięcy. Pojedyncza sesja trwa 50 minut.

Psychoterapia par

Związki między ludźmi są źródłem szczęścia i spełnienia, zdarzają się jednak sytuacje, kiedy pozostające w nich osoby czują się nieszczęśliwe. Jeśli zależy im na byciu z drugą osobą, wówczas szukają profesjonalnej pomocy. Jako doświadczony psychoterapeuta mogę zaproponować psychoterapie dla par i profesjonalne doradztwo. W jej ramach pomagam partnerom w zidentyfikowaniu źródła problemu oraz uświadomieniu związanych z nim sposobów zachowań negatywnie wpływające na relacje z drugą osobą. Celem terapii jest poprawa komunikacji i wzajemnego zrozumienia pomiędzy partnerami, co w efekcie ma poprawić jakość związku. Czas trwania psychoterapii zależnie od przypadku i skali problemu może trwać od kilku do kilkunastu spotkań. Pojedyncza sesja trwa 75 minut.

Konsultacje dla rodziców

W przypadku wystąpienia problemów wychowawczych zaleca się rodzicom udanie się na konsultacje ze specjalistą. Nie powinno się lekceważyć niepokojących symptomów, mogą one bowiem mieć poważniejsze podłoże i skutkować trudnościami w przyszłym życiu dziecka. Konsultacje dla rodziców mają na celu rozpoznanie problemu i odszukanie rozwiązań pomocnych rodzicom. Ma to duże znaczenie, ponieważ terapeuta może pomóc rodzicom w zrozumieniu stanu dziecka i doradzić właściwy sposób postępowania w danej sytuacji.

 

Jestem certyfikowaną psychoterapeutką Gestalt, prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową oraz warsztaty rozwojowe. Kocham to, co robię. Wierzę, że jesteśmy na tym świecie po to, aby się rozwijać i kochać. Uwielbiam inspirować innych i siebie do zmian, wzrostu.

Od pięciu lat z namiętnością oddaję się pasji tańca metodą 5Rytmów według Gabrielle Roth. Gestalt nauczył mnie, że to, co czuję, jest ważne, a 5Rytmów pozwoliło mi czuć wolność i radość w wyrażaniu oraz realizowaniu swoich pragnień.